Meie missioon

Olla usaldusväärseim pelletitootja maailmas

Meie visioon

Arendada maailmas taastuvenergeetika levikut

Meie eesmärk

Toota ja tarnida loodussõbralikku kõrge kvaliteediga toodangut

Euroopa suurim pelletitootja

Graanul Invest tegeleb bioenergeetika ja biotehnoloogia arendamise, metsanduse ning  taastuvenergia tootmisega.

tehaste kaartOma tegevust 2003. aastal Eestist alustanud ettevõte on kiiresti arenenud ja tänaseks kuulub gruppi mitmeid tütarettevõtteid.

Graanul Invest omab pelletitehaseid ja koostootmisjaamu üle Baltikumi ning grupi tootmisvõimsus on  2,2 miljonit tonni pelleteid aastas.

Ettevõtte eesmärgiks on toota ja tarnida klientidele loodussõbralikku ning kõrge kvaliteediga toodangut ja anda panus keskkonna säästmise ja jäätmete vähendamise hüvanguks.

 

 

Keskkonda säästev energia

Pelletid on 100% taastuv loodusvara ning jätkusuutlik kütteallikas.

 

Pelletid, mis on tuntud ka kui graanulid, saepurugraanulid või küttegraanulid on tahke  biokütus, mis on üheks mugavamaks ja efektiivsemaks taastuvenergia allikaks.

Pelletite tootmisprotsessis puidumass (saepuru, puiduhake, küttepuit) esmalt purustatakse, siis kuivatatakse, seejärel jahvatatakse tolmuks, pressitakse ja lõpuks jahutatakse. 

Protsessi tulemusena tekivad 6 - 8 mm läbimõõduga graanulid, mis ei sisalda ühtegi lisaainet peale naturaalse puidu. Tekkinud kütust on mugav kasutada nii kodumajapidamises kui ka tööstuslikes automaatsüsteemides.

Pelletid on tuuleenergia kõrval üks kõige keskkonnasäästlikumaid kütuse liike.

12. September 2018 /

Graanul Investi tehased said maineka energiajuhtimise sertifikaadi

Graanul Invest grupi kõikide Eesti pelletitehaste energiajuhtimissüsteemid tunnistati ISO:50001 sertifikaadi nõuetele vastavaks. 

Loe edasiUudiste arhiiv